2 Mart 2016 Çarşamba

Insomnia / Uykusuz
 Şaka değil, gerçekten filmin adı uykusuz! Hem de kimler tarafından çekilmiş, oynanmış bir bilseniz!

 2002 yılı yapımı başrollerini Al Pacino, Robbin Williams ve Hillary Swank'ın paylaştığı psikolojik gerilim türündeki filmin yönetmeni Christopher Nolan'dır.

 Nolan mı, başlangıç ve yıldızlararası filmlerinin yönetmeni olan Nolan mı?

 Evet arkadaşım doğru bildin, aynı kişiden bahsediyoruz. :)

 Konusuna gelirsek eğer; ünlü dedektif Will Dormer (tabiki de bu karakteri oynayan kişi Al Pacino) ve ortağının bir cinayeti çözmek için Los Angeles'tan güneş batmayan eyalet olan Alaska'ya gonderilmesini ve burada yaşadığı uyku problemini anlatmaktadır.

 Bu arada hepimizin aklına şu düşünce mutlaka gelmiştir; Eğer bir filmde Al Pacino ve polisiye bir olay varsa o film bayağı aksiyonlu bir filmdir...

 Üzülerek söylemek isterim ki filmde beklediğin kadar aksiyon olmayacak aksine bayağı durgun bir film olacak Al Pacino'nun diğer filmlerine göre. Ama bu durum seni yanıltmasın. Yönetmen film boyunca öyle ustaca psikolojik gerilimler yükleyecek ki size; film bittiğinde hayrette düşeceksiniz, nasıl böyle bir hale gelebildim, nasıl böyle hissedebiliyorum diye.

 Filmimizin, 1997 yapımı aynı ismi taşıyan Norveç filminin yeniden çekilmiş hali olduğunu da unutmayalım.

 İçin için gerilmek, şu saatte ( Türkiye'de saat 01.43 ) uykuyla psikolojik savaş yapmak isteyenler; buyrun, uykusuz filmini izlemeye!

İyi seyirler 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder