23 Şubat 2016 Salı

Indiana Jones
 O zaman günün şarkısı Meneater / hall and oates olsun.

 Günün radyo adresi karnaval / flashback olsun.

Günün filmi de tabiki yakışıklı oyuncumuzun en taninan iki film serisinden birisi olsun. (Diğeri hepimizin bildiği Star Wars)

 Evet hepinizin tahmin ettiği kişi, Harrison Ford! Gündüzleri yakışıklı profesör, geceleri ise maceraperest arkeolog! :)

 Hepimiz onu elinde kırbaç, kafasında foter şapkası, yüzünde güneş yanıkları ile tanıdık. Kimi zaman nazilerle mücadele etti, kimi zaman da sovyetlerle. Ama kiminle mücadele ederse etsin biliyorduk ki yakışıklı Indy'miz o tarihi eserler için elinden gelen her şeyi yapacaktı. Çünkü o her zaman iyi adamdı. Çünkü o akşamları annemizin "çocuklar bakın bugün televizyonda ne var, koşun gelin!" dediğinde hemen anladığımız, ailemizin cesur, zeki yegane üyesiydi.

 Serinin ilki 1981 yılında İndiana Jones Kutsal Hazine Avcıları adiyla çıkmıştır. Karakterin yaratıcısı George Lucas, yönetmeni Steven Spielberg. Bu ikilini yanyana gelir de film vizyona girdiği sene en çok hasılat getiren film olmaz mı! Tabiki de oldu. :) Çok sevdik biz Indy'i o yüzden ikincisi 1984 üçüncüsü de 1989 yılında 'son macera' adıyla vizyondaydı.

 Daha sonra olmadı serinin yeni filmi. Dedik ki "ama seri beş filmden oluşmayacak mıydı, ne oldu diğer ikisine?" Bu üzüntülü donemimize daha fazla dayanamayan George Lucas yeni bir film için hazırlıklara başladı. Yönetmen koltuğuna da eski dostu Spielberg'i oturttu. Biz seyircilere de geri sayım yapmak düştü. Beklenen süre boşa çıkmadı. 'İndiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı' filmi 2008 yılında vizyona girdi. Batman / Kara Şövalye'den sonra yılın en çok hasılatı olan filmi oldu. Bir kez daha teşekkür ettik Lucas'a, Indy'i hayatımıza soktuğu için. Daha sonra, son filmini de defalarca izledik. Ozlemimizi giderdik.

 Yeni neslin pek bilmediği bu seriyi yaşatmak için bu aksam bir kez daha izlemeye ne dersiniz? Çocuklarımızın hayal dünyasıyla bu filmi tekrar izlemek, şu stresli hayatımıza birazcıkta olsa merhem olacaktır.

İyi seyirler.  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder